Gillette Brasil Global Tour
September 9th - Brasil vs Ecuador
Met Life Stadium - 830pm

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Games This Week

Games This Week

League Time  Home    Away  Location Division
Saturday, September 13, 2014
CSL 8:00 PM Lansdowne Bhoys  vs  NY Athletic Club  Tibbet Brook Park Field 3  Division 1
CSL 6:00 PM Lansdowne Bhoys Reserve  vs  NY Athletic Club Reserve  Tibbet Brook Park Field 3  Division 1 Reserves
CSL 8:00 PM CD Iberia  vs  Doxa FC  Randalls Island Field 74  Division 2
CSL 6:00 PM CD Iberia Reserve  vs  Doxa FC Reserve  Randalls Island Field 74  Division 2 Reserves
Sunday, September 14, 2014
CSL 10:00 AM AO Brooklyn  vs  FC NY Bravehearts  Abraham Lincoln High School Metro Division 2
LISFL 1:00 PM Floral Park  vs  Farmingville Portuguese  Bellerose School Field #1 Division 2
LISFL 3:00 PM Floral Park O-40  vs  Locust Valley O-40  Bellerose School Field #1  Over 40's
LISFL 8:00 PM Deer Park  vs  Port Jefferson 2  Birchwood Park Field #1  Division 2
CSL 4:00 PM FC Gwardia PLNY  vs  Mr Dennehey's FC  Bushwick Inlet Metro Division 1
CSL 8:00 PM Williamsburg International FC  vs  Metro City Fury Athletic FC  Bushwick Inlet Metro Division 2
NYMWSL 10:00 AM Astoria FC vs  Baby Magic FSC Bushwick Inlet (Williamsburg) B Division
LISFL 5:00 PM College Point Flames  vs  College Point  College Point Field #1 Division 2
LISFL 9:00 AM Istria O-30  vs  Queens Liberty United O-30  Con Edison Field #1 Over 30's
LISFL 11:00 AM Istria R  vs  O.B. Fenerbahce USA R  Con Edison Field #1 Division 1 Reserves
LISFL 1:00 PM Istria  vs  O.B. Fenerbahce USA  Con Edison Field #1 Division 1
CSL 12:30 PM NYC Vllaznia  vs  Missile FC  Corporal Thompson Park Metro Division 1
CSL 12:00 PM NY Croatia Reserve  vs  United FC Reserve  Croatian Recreational Area Division 1 Reserves
CSL 2:00 PM NY Croatia  vs  United FC  Croatian Recreational Area Division 1
CSL 9:00 AM SC Gjoa  vs  Hoboken FC 1912 Veterans  Dyker Beach Park Over 35's
NYMWSL 9:00 AM Central Park Rangers White vs  NY Smoking Aces East 6th A Division
NYMWSL 11:00 AM Fuel FC vs  Central Park Rangers Red East 6th A Division
NYMWSL 1:00 PM Manhattan Kickers/Scala Reserves(MKSR) vs  NY Skulls East 6th B Division
NYMWSL 3:00 PM Rovers 2 vs  NY Magic Reserves East 6th A Division
CSL 9:00 AM Manhattan Kickers Reserve  vs  Sporting Astoria SC Reserve  East River Park Field D Division 2 Reserves
CSL 11:00 AM Manhattan Kickers  vs  Sporting Astoria SC  East River Park Field D Division 2
LISFL 6:30 PM Westbury FC Azzurri R  vs  East Hampton FC R  Field of Dreams - Massapequa Field #1  Division 1 Reserves
LISFL 8:00 PM Westbury FC Azzurri  vs  East Hampton FC  Field of Dreams - Massapequa Field #1  Division 1
CSL 10:00 AM NYPD FC Over-30  vs  Nieuw Amsterdam  Flushing Meadow Field 8 Over 30's - Division 2
LISFL 9:00 AM Astoria Rudar O-50  vs  O.B. Fenerbahce USA O-50  Flushing Memorial High School Field #1 Over 50's
LISFL 11:00 AM Astoria Rudar O-40  vs  Polonez O-40  Flushing Memorial High School Field #1 Over 40's
LISFL 9:00 AM AC Glen Cove O-30  vs  Garden City Centennials O-30  Glen Street Station Soccer Field #1 Over 30's
LISFL 11:00 AM AC Glen Cove R  vs  Forest Park R  Glen Street Station Soccer Field #1 Division 1 Reserves
LISFL 1:00 PM AC Glen Cove  vs  Forest Park  Glen Street Station Soccer Field #1 Division 1
CSL 12:00 PM FC Partizani NY  vs  Barnstonworth Rovers Metro  Green Belt Recreational Center Metro Division 2
LISFL 4:00 PM Long Island Gaels VSP O-30  vs  Lindenhurst O-30  Greis Park Field #1  Over 30's
LISFL 1:00 PM Baisley United O-30  vs  Polonez O-30  Idlewild Park Field #1 Over 30's
LISFL 5:00 PM Central Islip Los Galacticos  vs  Giresunspor USA  James Vernon Middle School Field #1  Division 3
LISFL 9:00 AM Lindenhurst O-40  vs  Baldwin O-40  Just Kids Learning Center Field #1 Over 30's
CSL 3:00 PM Dynamo SC  vs  Gotham City FC  Kaiser Park Metro Division 1
CSL 10:00 AM Hoboken FC 1912 Reserve  vs  NYC Rovers Reserve  Laurel Hill Park Field 1 Division 1 Reserves
CSL 12:00 PM Hoboken FC 1912  vs  NYC Rovers  Laurel Hill Park Field 1 Division 1
LISFL 4:00 PM Queens Liberty United  vs  NY Olympiacos  Liberty Park Field #1 Division 2
LISFL 9:00 AM NY Pancyprians O-50  vs  Baisley United O-50  Manhasset High School Field #1 Over 50's
LISFL 9:00 AM Polonia O-40  vs  Pele Masters O-40  McCarren Park Field #1 Over 40's
CSL 3:00 PM FC Spring Valley Huerto United  vs  NYFC Iliria  Memorial Park Metro Division 2
LISFL 9:00 AM Baisley United O-40  vs  Oceanside United O-40  Merle Avenue Junior High School Field #1 Over 40's
LISFL 11:00 AM Oceanside United O-30  vs  Integral Kings O-30  Merle Avenue Junior High School Field #1 Over 30's
CSL 6:00 PM Stal Mielec NY Reserve  vs  NY Greek Americans Reserve  Metropolitan Oval  Division 1 Reserves
CSL 8:00 PM Stal Mielec NY  vs  NY Greek Americans  Metropolitan Oval  Division 1
LISFL 11:00 AM NY West Indies United  vs  Real New York FC  Montbellier Park Field #1 Division 2
NYMWSL 2:30 PM NYC United Reserves vs  Phoenix New Utrecht B Division
LISFL 10:00 AM NY Hota Bavarians O-30  vs  NY Polet O-30  NYIT (New York Tech) Field #1 Over 30's
LISFL 12:00 PM NY Irish Rovers R  vs  NY Polet R  NYIT (New York Tech) Field #1 Division 1 Reserves
LISFL 2:00 PM NY Irish Rovers  vs  NY Polet  NYIT (New York Tech) Field #1 Division 1
LISFL 12:00 PM NY Hota Bavarians O-40  vs  Long Island Gaels VSP O-40  Park Stadium Field #1 Over 40's
LISFL 10:00 AM NY Hota Bavarians O-50  vs  NY Olympiacos O-50  Park Stadium Field #1  Over 50's
NYMWSL 9:00 PM NYC United vs  Rovers 1 Pier 40 A Division
CSL 7:30 PM Gotham Argo  vs  NY Ittihad FC  Pier 40 East Courtyard Metro Division 1
CSL 4:00 PM Manhattan Celtic Legends  vs  Central Park Rangers Grays  Pier 5 Brooklyn Bridge Park  Over 30's - Division 1
CSL 6:00 PM Manhattan Celtic Bhoys  vs  Hoboken FC 1912 Over-30  Pier 5 Brooklyn Bridge Park  Over 30's - Division 2
CSL 8:00 AM Banatul SC  vs  Barnstonworth Rovers Over-35  Randalls Island Field 74 Over 35's
CSL 10:00 AM NY Ukrainians Reserve  vs  New Amsterdam United FC Reserve  Randalls Island Field 74 Division 2 Reserves
CSL 12:00 PM NY Ukrainians  vs  New Amsterdam United FC  Randalls Island Field 74 Division 2
CSL 2:00 PM Barnstonworth Rovers Old Boys  vs  Shamrock SC Over-30  Randalls Island Field 74 Over 30's - Division 1
CSL 6:00 PM NYC Metro Stars  vs  SC Eintracht  Randalls Island Field 74 Metro Division 2
CSL 4:00 PM Central Park Rangers Legends  vs  SC Eintracht Over-30  Randalls Island Field 74  Over 35's
CSL 8:00 PM NY Galicia  vs  Mola SC  Randalls Island Field 74  Metro Division 2
CSL 8:00 AM BW Gottschee Over-30  vs  Barnstonworth Rovers PREMIER  Randalls Island Field 75 Over 30's - Division 1
CSL 10:00 AM Manhattan Kickers Over-30  vs  Central Park Rangers Old Boys  Randalls Island Field 75 Over 30's - Division 1
CSL 12:00 PM Clarkstown SC Eagles Reserve  vs  Manhattan Celtic Reserve  Randalls Island Field 75 Division 1 Reserves
CSL 2:00 PM Clarkstown SC Eagles  vs  Manhattan Celtic  Randalls Island Field 75 Division 1
CSL 4:00 PM FC Japan Reserve  vs  Shamrock SC Reserve  Randalls Island Field 75  Division 2 Reserves
CSL 6:00 PM FC Japan  vs  Shamrock SC  Randalls Island Field 75  Division 2
CSL 8:00 PM Ridgewood Romac SC  vs  Brishna  Randalls Island Field 75  Metro Division 1
LISFL 3:00 PM South Jamaica Portuguese  vs  Volts FC  Randalls Island Field 82 Division 3
CSL 4:00 PM Central Park Rangers Whites Reserve  vs  NY Pancyprian Freedoms Reserve  Randalls Island Icahn Stadium Division 1 Reserves
CSL 6:00 PM Central Park Rangers Whites  vs  NY Pancyprian Freedoms  Randalls Island Icahn Stadium Division 1
CSL 9:00 AM NY Supreme Reserve  vs  Polonia NY Reserve  Red Hook Main Field Division 2 Reserves
CSL 11:00 AM NY Supreme  vs  Polonia NY  Red Hook Main Field Division 2
LISFL 12:00 PM Leros  vs  Port Jefferson 3  Selden Middle School Field #1 Division 3
NYMWSL 1:00 PM Shamrocks vs  Appletown FC St. Michael Playground, Queens B Division
CSL 9:00 AM Lansdowne Bhoys Metro  vs  Central Park Rangers Reds  Tibbet Brook Park Field 2 Metro Division 1
CSL 10:00 AM NY Greek Americans Over-30  vs  Manhattan Kickers PREMIER  Van Buren High School Over 30's - Division 1
CSL 12:00 PM Megas Alexandros  vs  NY Dinamo  Van Buren High School Over 30's - Division 1
LISFL 2:00 PM Panatha USA  vs  SS Cosma Damiano  Van Buren High School Field #1 Division 2
LISFL 4:00 PM OFI Crete New York  vs  Lindenhurst  Van Buren High School Field #1 Division 3
LISFL 12:00 PM NY Serbia R  vs  Oceanside United R  Verrazano Complex - Dreier Offerman Park Turf Field Division 1 Reserves
LISFL 2:00 PM NY Serbia  vs  Oceanside United  Verrazano Complex - Dreier Offerman Park Turf Field Division 1
LISFL 10:00 AM Mineola Portuguese R  vs  Port Jefferson R  Wilson Park Field #3 Division 1 Reserves
LISFL 12:00 PM Mineola Portuguese  vs  Port Jefferson  Wilson Park Field #3 Division 1
LISFL 2:00 PM Lusitano Bulls SC O-30  vs  South Jamaica Portuguese O-30  Wilson Park Field #3 Over 30's
CSL    Argo Silver  vs  Brooklyn Gunners    Over 30's - Division 2

Eastern District Soccer Football League
** Season starts September 21st

No Events found within
next 120 days.