Under 23 League for the Summer!
Registrations Open!

Now Open Under 23 Registrations for the Summer!

Men's and Women's Divisions

League starts June 1st and ends July 27th

Registration opens April 15, 2014

Fees: Only $150 per team plus $45 per player (includes liability and incidental Insurance)

State Cups

National U23 Cup

Great competition against the best Soccer teams from Manhattan to the Hudson Valley.

We have produced the Under 23 State Cup Men's Champions in all five years since it’s inception and Women's Champions in four of the last five.

For further information contact:

Jim Eleftherion at  jimins34@aol.com or

Ken Gulmi at knightscoach46@yahoo.com or

Peter Pinori at peterpinori@gmail.com cell 646 302 3838

1
2
3
4
5
6
7
8
9
Games This Week
GAME#  League Division Time  Home     Away  Location
Saturday, 5 April 2014
2270 CSL Division 2 Reserves 6:00 PM Flank United Reserves vs  Polonia NY Reserves Randalls Island Field 75
270 CSL Division 2 8:00 PM Flank United vs  Polonia NY Randalls Island Field 75
Sunday, 6 April 2014
473 CSL Metro 2 9:00 AM AO Brooklyn  vs  Mola SC  Abraham Lincoln High School
3377 LISFL Division 3 1:15 PM Floral Park 2  vs  Konisyros  Alva T. Sanforth Jr. H.S. / Elmont Publi Field #1
3277 LISFL Division 2 3:00 PM Floral Park  vs  Queens Liberty United  Alva T. Sanforth Jr. H.S. / Elmont Publi Field #1
1174 CSL Division 1 Reserves 12:00 PM Stal Mielec NY Reserve  vs  Central Park Rangers Whites Reserve  Bushwick Inlet
174 CSL Division 1 2:00 pm  Stal Mielec NY vs  Central Park Rangers Whites
Bushwick Inlet 
 
1568 NYMWSL A Division 6:00 PM NY Smoking Aces vs  Scala Bushwick Inlet (Williamsburg)
3173 LISFL Division 1 Reserves 3:00 PM Mineola Portuguese R  vs  NY Polet R  Cantiague Park East Turf Field
3073 LISFL Division 1 5:00 PM Mineola Portuguese  vs  NY Polet  Cantiague Park East Turf Field
3622 LISFL Over 40 5:00 PM Polonez O-40  vs  Floral Park O-40  Centereach Field #1 
1176 CSL Division 1 Reserves 2:30 PM Clarkstown SC Eagles Reserve  vs  United FC Reserve  Clarkstown High School South
176 CSL Division 1 4:30 pm  Clarkstown SC Eagles vs  United FC
Clarkstown High School South 
 
3176 LISFL Division 1 Reserves 3:00 PM AC Glen Cove R  vs  Istria R  College Point Field #1
3076 LISFL Division 1 5:00 PM AC Glen Cove  vs  Istria  College Point Field #1
3276 LISFL Division 2 7:00 PM College Point Flames  vs  MLMIF - NY Towers  College Point Field #1 
1564 NYMWSL A Division 9:00 AM Central Park Rangers White vs  Rovers 2 East 6th
1553 NYMWSL B Division 11:00 AM Manhattan Kickers Reserves vs  NY Skulls East 6th
1552 NYMWSL State Cup 1:00 PM NY Magic Reserves vs  Appletown FC East 6th
1554 NYMWSL State Cup 3:00 PM Rovers 1 vs  Central Park Rangers Red East 6th
3274 LISFL Division 2 10:00 AM Farmingville Portuguese  vs  North Bellport  Farmingville Portuguese SC Field #1
474 CSL Metro 2 12:00 PM NY Ittihad FC  vs  Ridgewood Romac SC  Flushing Meadow Field 8
3562 LISFL Over 40 9:00 AM Astoria Rudar O-40  vs  NY Hota Bavarians O-40  Flushing Memorial High School Field #1
3682 LISFL Over 50 11:00 AM Astoria Rudar O-50  vs  NY Hota Bavarians O-50  Flushing Memorial High School Field #1 
378 CSL Metro 1 12:00 PM Mr Dennehey's FC  vs  Missile FC  Green Belt Recreational Center
668 CSL Over 30 - Division 2/A 1:45 PM FC Partizani Over-30  vs  Megas Alexandros  Green Belt Recreational Center
377 CSL Metro 1 3:15 PM Grenadier Zenith  vs  FC NY Bravehearts  Green Belt Recreational Center
3561 LISFL Over 40 9:00 AM Locust Valley O-40  vs  Long Island Gaels VSP O-40  Greis Park Field #1
3442 LISFL Over 30 4:30 PM Long Island Gaels VSP O-30  vs  Lusitano Bulls SC O-30  Greis Park Field #1 
3681 LISFL Over 50 9:00 AM O.B. Fenerbahce USA O-50  vs  Baisley United O-50  James Vernon Middle School Field #1
373 CSL Metro 1 1:00 PM Dynamo SC  vs  Lansdowne Bhoys Metro  Kaiser Park
3621 LISFL Over 40 11:00 AM Pele Masters O-40  vs  Baisley United O-40  Kaiser Park Field #1
3501 LISFL Over 30 10:00 AM Integral Kings O-30  vs  Baisley United O-30  Liberty Park Field #1
3684 LISFL Over 50 8:30 AM NY Pancyprians O-50  vs  Oceanside United O-50  Manhasset Valley Park Field #1
670 CSL Over 30 - Division 2/A 8:00 AM Galatasaray Soccer Academy  vs  SC Eintracht Over-30  McCarren Park
741 CSL Over 30 - Division 2/B 10:00 AM BW Gottschee Over-30  vs  SC Gjoa  McCarren Park
476 CSL Metro 2 12:00 PM Doyle's Corner FC  vs  Homenetmen of NY  McCarren Park
376 CSL Metro 1 2:00 PM Central Park Rangers Reds  vs  FC Gwardia PLNY  McCarren Park
3376 LISFL Division 3 5:30 PM Central Islip Los Galacticos  vs  OFI Crete New York  Medford Athletic Complex Field #1 
3563 LISFL Over 40 9:00 AM Oceanside United O-40  vs  Lindenhurst O-40  Merle Avenue Junior High School Field #1
3443 LISFL Over 30 11:00 AM Oceanside United O-30  vs  Lindenhurst O-30  Merle Avenue Junior High School Field #1
1566 NYMWSL B Division 2:00 PM Astoria FC vs  Fuel FC New Utrecht
3503 LISFL Over 30 10:00 AM NY Polet O-30  vs  AC Glen Cove O-30  NYIT (New York Tech) Field #1
3175 LISFL Division 1 Reserves 5:30 PM O.B. Fenerbahce USA R  vs  Oceanside United R  Oceanside High School Field #1 
3075 LISFL Division 1 7:30 PM O.B. Fenerbahce USA  vs  Oceanside United  Oceanside Park Field #1 
3441 LISFL Over 30 10:00 AM NY Hota Bavarians O-30  vs  Garden City Centennials O-30  Park Stadium Field #1
667 CSL Over 30 - Division 2/A 8:30 PM Manhattan Celtic Bhoys  vs  Brooklyn Gunners  Pier 40 West Courtyard 
1177 CSL Division 1 Reserves 12:00 PM Manhattan Celtic Reserve  vs  Manhattan Kickers Reserve  Pier 5 Brooklyn Bridge Park
177 CSL Division 1 2:00 pm  Manhattan Celtic vs  Manhattan Kickers
Pier 5 Brooklyn Bridge Park 
 
3502 LISFL Over 30 4:00 PM Polonez O-30  vs  South Jamaica Portuguese O-30  Randall's Island Field #91
750 CSL Over 30 - Division 2/B 2:00 PM Argo Silver  vs  Banatul SC  Randalls Island Field 70 
375 CSL Metro 1 4:00 PM Queens United  vs  Gotham Argo  Randalls Island Field 70 
2269 CSL Division 2 Reserves 8:00 AM FC Japan Reserve  vs  NY Ukrainians Reserve  Randalls Island Field 74
269 CSL Division 2 10:00 AM FC Japan  vs  NY Ukrainians  Randalls Island Field 74
374 CSL Metro 1 12:00 PM Central Park Rangers Blacks  vs  Sporting Astoria SC  Randalls Island Field 74
573 CSL Over 30 - Division 1 2:00 PM Barnstonworth Rovers Over-30  vs  Hoboken FC 1912 Over-30  Randalls Island Field 74
475 CSL Metro 2 4:00 PM NY Galicia  vs  Brishna  Randalls Island Field 74
477 CSL Metro 2 6:00 PM Metro City Fury Athletic FC  vs  SC Eintracht  Randalls Island Field 74
478 CSL Metro 2 8:00 PM Barnstonworth Rovers Metro  vs  NYC Metro Stars  Randalls Island Field 74 
578 CSL Over 30 - Division 1 8:00 AM Barnstonworth Old Boys  vs  Manhattan Kickers PREMIER  Randalls Island Field 75
2268 CSL Division 2 Reserves 10:00 AM CD Iberia Reserve  vs  New Amsterdam United FC Reserve  Randalls Island Field 75
268 CSL Division 2 12:00 PM CD Iberia  vs  New Amsterdam United FC  Randalls Island Field 75
1178 CSL Division 1 Reserves 2:00 PM NY Croatia Reserve  vs  NY Greek Americans Reserve  Randalls Island Field 75
577 CSL Over 30 - Division 1 6:00 PM NY Dinamo  vs  Manhattan Kickers Over-30  Randalls Island Field 75
178 CSL Division 1 4:00 pm  NY Croatia vs  NY Greek Americans
Randalls Island Field 75 
 
669 CSL Over 30 - Division 2/A 9:00 AM Nieuw Amsterdam  vs  Tesoro SC Over-30  Randalls Island Field 82
1175 CSL Division 1 Reserves 3:00 PM Barnstonworth Rovers FC Reserve  vs  Pancyprian Freedoms Reserve  Randalls Island Icahn Stadium 
175 CSL Division 1 5:00 pm  Barnstonworth Rovers FC vs  Pancyprian Freedoms
Randalls Island Icahn Stadium 
2266 CSL Division 2 Reserves 3:15 PM Hoboken FC 1912 Reserve  vs  NYPD FC Reserve  Riverside County Park Turf Field 
266 CSL Division 2 5:00 PM Hoboken FC 1912  vs  NYPD FC  Riverside County Park Turf Field 
3374 LISFL Division 3 2:00 PM East Hampton FC  vs  Lindenhurst  Ross School Field #1
749 CSL Over 30 - Division 2/B 9:00 AM Hoboken FC 1912 Veterans  vs  NYPD FC Over-30  Sinatra Park
752 CSL Over 30 - Division 2/B    Central Park Rangers Legends  vs  RTG SC  TBD
575 CSL Over 30 - Division 1 10:00 AM NY Greek Americans Over-30  vs  Shamrock SC Over-30  Van Buren High School
2267 CSL Division 2 Reserves 12:00 PM Doxa FC Reserve  vs  Shamrock SC Reserve  Van Buren High School
267 CSL Division 2 2:00 PM Doxa FC  vs  Shamrock SC  Van Buren High School
576 CSL Over 30 - Division 1 5:45 PM Central Park Rangers Grays  vs  Clarkstown SC Eagles Over-30  Van Buren High School
3373 LISFL Division 3 4:00 PM Leros  vs  Rockville Centre Bandits  Van Buren High School Field #1
3178 LISFL Division 1 Reserves 12:00 PM SS Cosma Damiano R  vs  College Point R  Verrazano Complex - Dreier Offerman Park Grass Field #1
3078 LISFL Division 1 2:00 PM SS Cosma Damiano  vs  College Point  Verrazano Complex - Dreier Offerman Park Grass Field #1
3174 LISFL Division 1 Reserves 10:00 AM NY Irish Rovers R  vs  Port Jefferson R  Verrazano Complex - Dreier Offerman Park Grass Field #2
3074 LISFL Division 1 12:00 PM NY Irish Rovers  vs  Port Jefferson  Verrazano Complex - Dreier Offerman Park Grass Field #2
3273 LISFL Division 2 2:00 PM NY Serbia  vs  Deer Park  Verrazano Complex - Dreier Offerman Park Grass Field #2
3623 LISFL Over 40 10:00 AM NY Olympiacos O-40  vs  AC Glen Cove O-40  Verrazano Complex - Dreier Offerman Park Turf Field
3275 LISFL Division 2 12:00 PM NY Olympiacos  vs  Port Jefferson 2  Verrazano Complex - Dreier Offerman Park Turf Field
666 CSL Over 30 - Division 2/A 4:00 PM Guyana Veterans  vs  Central Park Rangers Old Boys  Verrazano Sports Complex Back Grass Field
574 CSL Over 30 - Division 1 6:00 PM Barnstonworth PREMIER  vs  Manhattan Celtic Legends  Verrazano Sports Complex field 1 
3177 LISFL Division 1 Reserves 12:00 PM Westbury FC Azzurri R  vs  Forest Park R  Westbury Water District Field #1
3077 LISFL Division 1 2:00 PM Westbury FC Azzurri  vs  Forest Park  Westbury Water District Field #1
No Events found within
next 120 days.